a:hover { color: hotpink; }

آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار
دانشگاه اراک

آنالیز

امکانات

کاربردها

مقالات

پرسش های متداول

a:hover { color: hotpink; }

آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار
دانشگاه اراک

آنالیز

امکانات

کاربردها

مقالات

پرسش های متداول

a:hover { color: hotpink; }

آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار
دانشگاه اراک

آنالیز

امکانات

کاربردها

مقالات

پرسش های متداول

گامی بلند در تولید

محصولات کشاورزی مناسب

رفاه انسان و حفاظت از منابع

تجربه امنیت و آرامش واقعی

با کشف علمی جرایم

درک عمیق علوم جنایی

اسرار زمین را بیشتر بدانیم.

درک عمیق علوم زمین

ردیابی و بررسی اصالت مواد غذایی

راهی به سوی تغذیه سالم

پایان انواع تقلب های رایج در مواد غذایی

اکتشاف و ردیابی منابع طلای سیاه

فهم بهتر ذخایر نفتی و گازی

شناسایی منشا آلاینده ها

گامی مهم در حذف آنها

طبیعت سالم هدیه الهی

معرفی آزمایشگاه

آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار، اولین و تنها مرکز تخصصی آنالیز ایزوتوهای پایدار در کشور می باشد که در سال 1396 در دانشگاه اراک تاسیس شده است. این آزمایشگاه قسمتی از مجموعه آزمایشگاههای مرکزی دانشگاه اراک بوده و به ارائه خدمات آزمایشگاهی با کیفیت مرتبط با ایزوتوپهای پایدار سبک در حوزه های هیدرولوژی، زمین شناسی، هواشناسی، نفت و گاز، علوم تغذیه، جرم شناسی، باستان شناسی، کشاورزی، محیط زیست و شیمی می پردازد.
این آزمایشگاه با اتکاء بر دانش و تجربیات کادر مجرب و آموزش دیده خود تمام تلاش خود را در جهت بهینه سازی روشهاای آنالیزی به طور مداوم بکار می گیرد تا نتایج حاصله با پیشرفته ترین آزمایشگاههای ایزوتوپی در سراسر جهان قابل مقایسه باشد( در این ارتباط شرکت در آزمونهای مهارت در سطح بین المللی در دستور کار قرار دارد). هدف اصلی این آزمایشگاه بدست آوردن دقیق ترین نتایج در یک بازه زمانی قابل قبول، پوشش نیاز های مشتریان و در نهایت کسب حداکثر رضایتمندی آنها می باشد.
شایان ذکر است ارائه اینگونه خدمات برای نخستین بار در کشور صورت گرفته و اساتید و دانشجویان و صاحبان مشاغل تخصصی را از ارسال نمونه جهت انجام آنالیز ایزوتوپهای پایدارسبک به خارج از کشور بی نیاز می گرداند.
امروزه یکی از پرسشهای اساسی در علوم شیمی˓ بیولوژی و علوم تغذیه منشاء یابی جغرافیایی و تشخیص اصالت مواد مختلف می باشد، اینکه منبع مورد استفاده در ساخت مواد مختلف از کجا و چگونه بدست آمده اند. اندازه گیری نسبت ایزوتوپ پایدار یکی از ابزارهای مدرن برای پاسخگویی به این پرسشهاست. اسپکتروسکوپی جرمی نسبت ایزوتوپی مستقر در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اراک به همراه گستره وسیعی از تجهیزات جانبی جهت آماده سازی نمونه های مختلف اعم از جامد، مایع و گاز قادر است به نحو کارآمدی این آنالیزها را به انجام رسانیده و نسبت ایزوتوپهای سنگین به سبک را با نهایت دقت و صحت بدست آورد.

اطلاعات تماس

اراک - میدان بسیج - بلوار کربلا - دانشگاه اراک - آزمایشگاه مرکزی- مرکز تحقیقات ایزوتوپهای پایدار

Email: sir.lab.araku@gmail.com

تلفن : ۳۲۶۲۲۸۲۲ ۰۸۶ - ۳۲۶۲۲۸۲۰ ۰۸۶

امکانات

آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار شامل یک آزمایشگاه دستگاهی، یک آزمایشگاه آماده سازی نمونه و یک انبار نگهداری نمونه ها می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ بوده و متعلق به "آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار دانشگاه اراک" می باشد