محیط زیست

حفاظت از محیط زیست و چشم ­اندازهای طبیعی آن در مقابل آلودگی بسیار مهم و اساسی است. هنگامی که توجه خود را به تعیین منشاء آلودگی­ های زیست­ محیطی معطوف می­ داریم، آنالیزهای ایزوتوپهای پایدار بسیار مفید و راه­گشا خواهند بود. تجمع زیستی مواد مضر یک تهدید بلند مدت برای انسان وسایر موجودات به حساب می­ آید، بویژه در کشورهای در حال توسعه که مقررات زیست­ محیطی به خوبی رعایت نمی­ شوند. آلودگی محیط زیست که توسط نشت نفت رخ می­ دهد سریعا بایستی شناسایی شده و منشاء آن مشخص گردیده و اقدامات مناسبی انجام گیرد تا از تکرار آن جلوگیری شود.
آزمایش­های مبتنی بر ایزوتوپهای پایداراز تکنیکی استفاده می­کند که تشخیص آلوده کننده­ های زیست محیطی را در حد مقادیر بسیار ناچیز تضمین کرده و بدین ترتیب تعیین منشاء آلوده­ کننده­ ها حتی در مقادیر بسیار پایین امکان ­پذیر است. نمونه­ های قابل آنالیز در این حوزه عبارتند از آلوده­ کننده­ های آلی مانند: PCB ، دی­اکسی­­ها، آفت­ کشها، پلی آروماتیک هیدروکربن ها، BTX ، ترکیبات فرار آلی، خاکهای آلوده و نمونه­ های بافتهای آلوده و .......

contamination.jpg

اطلاعات تماس

اراک - میدان بسیج - بلوار کربلا - دانشگاه اراک - آزمایشگاه مرکزی- مرکز تحقیقات ایزوتوپهای پایدار

Email: sir.lab.araku@gmail.com

تلفن : ۳۲۶۲۲۸۲۲ ۰۸۶ - ۳۲۶۲۲۸۲۰ ۰۸۶

امکانات

آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار شامل یک آزمایشگاه دستگاهی، یک آزمایشگاه آماده سازی نمونه و یک انبار نگهداری نمونه ها می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ بوده و متعلق به "آزمایشگاه تحقیقاتی ایزوتوپهای پایدار دانشگاه اراک" می باشد